wMeritum.pl – maj 2017

Z sondażu parlamentarnego, który opublikowała 8 maja „Gazeta Bałtycka” wynika, że gdyby wybory odbyły się na początku bieżącego miesiąca wygrało by je PiS z 33 proc. poparciem. Z przeprowadzonego przez Pracownię Analiz Społeczno – Politycznych sondażu wynika, że do Sejmu dostałoby się 6 partii. Do sejmu nie dostałaby się Nowoczesna, natomiast Komitet Obrony Demokracji uzyskał tylko 2 proc. głosów.

Koalicja PiS – Zjednoczona Prawica – w porównaniu z ostatnim sondażem straciła 1 proc. Drugie miejsce w badaniu zajął Ruch Kukiz’15 z wynikiem 17 proc. (spadek o 3 pkt. proc.). Tuż za nim uplasowała się Platforma Obywatelska. Partia Grzegorza Schetyny może liczyć na 16 proc. poparcia (wzrost o 2 pkt. proc.).

Jeszcze ciekawiej wygląda sytuacja na granicy progu wyborczego. Świetny wynik zanotowała partia Wolność (dawna KORWiN) z poparciem na poziomie 8 proc. (wzrost o 2 pkt. proc.). PSL i SLD cieszą się poparciem na poziomie 5 proc.

Niespodzianką jest słaby wynik Nowoczesnej, która znalazła się poniżej progu wyborczego (4,5 proc. poparcia). Poza nią w badaniu uwzględniono jeszcze Partię Razem (3,5 proc.) i Komitet Obrony Demokracji (2 proc.).

Badanie przeprowadzono w daniach 5-7 maja 2017 roku na grupie 1100 losowo wybranych pełnoletnich obywateli.

http://wmeritum.pl/najnowszy-sondaz-wygrywa-pis-kukiz15-nowoczesna-poza-sejmem/183359

Brak komentarzy

© Pracownia Analiz Społeczno-Politycznych. Wszystkie prawa zastrzeżone.