Pikio.pl

Sensacyjny sondaż. .Nowoczesna ledwo ponad progiem. Pracownia Analiz Społeczno-Politycznych wypuściła sensacyjny sondaż, który znacznie różni się od publikowanych ostatnio badań – pisze portal Pikio.pl

pikio

„Według Pracowni, formacja Ryszarda Petru może liczyć na jedynie 6-procentowe poparcie. Politolodzy się spierają, aczkolwiek przeważają negatywne opinie co do jego wiarygodności. My jak zawsze podkreślamy, że do każdego sondażu należy podchodzić z dystansem.

Według ostatnich badań, .Nowoczesna umocniła się na pozycji wicelidera. W jednym z ostatnich, partia Ryszarda Petru przegoniła nawet Prawo i Sprawiedliwość. Każdy kolejny sondaż potwierdzał, że owa formacja przekroczyła próg 20 proc. poparcia i na dobre zrzuciła Platformę Obywatelską na trzecią lokatę w politycznym wyścigu.

Tymczasem według Pracowni Analiz Społeczno-Politycznych, pozycja PiS nie jest zagrożona. Na partię Jarosława Kaczyńskiego chce głosować 38 proc. badanych. Drugie miejsce nie należy ani do .Nowoczesnej, ani do PO. Jest na nim ruch Kukiz’15 z poparciem 21 proc. respondentów”.

Więcej:

Sensacyjny sondaż. .Nowoczesna ledwo ponad progiem

Brak komentarzy

© Pracownia Analiz Społeczno-Politycznych. Wszystkie prawa zastrzeżone.