Gazeta Bałtycka 7.05.2017

„W najnowszym niezależnym sondażu parlamentarnym wygrywa PiS. Na drugim miejscu jest Kukiz’15. Platforma Obywatelska jest trzecia. W Sejmie znalazłyby się jeszcze Korwin, PSL i SLD. Nowoczesna nie przekroczyła progu wyborczego. Podobnie jak Razem. Po raz pierwszy w sondażu znalazł się także Komitet Obrony Demokracji.

Mamy najnowszy niezależny sondaż parlamentarny. Wyniki mogą wielu zaskoczyć, choć na prowadzeniu wciąż PiS z poparciem 33 proc. Paweł Kukiz wraz ze swoim ugrupowaniem zajmuje mocną drugą pozycję z 17 proc. poparciem. Na trzecim miejscu znalazła się Platforma Obywatelska uzyskując 16 proc. poparcia. W Sejmie znalazłyby się jeszcze Korwin z 8 proc. poparciem, PSL z 5 proc. głosów oraz powracający SLD również z 5 proc. poparciem.

Zaskoczeniem może być słaby wynik Nowoczesnej, która w sondażu nie dostała się do parlamentu. Jest to pierwszy sondaż, w którym partia Ryszarda Petru nie weszła do Sejmu. Czy ta tendencja się utrzyma? Partia Razem uzyskała 3,5 proc. poparcia.

Po raz pierwszy w sondażu umieszczony został Komitet Obrony Demokracji, który choć nie jest partią polityczną, został przez ankietowanych potraktowany jako ugrupowanie, na które można głosować. Uzyskał 2 proc. poparcia.

6 proc. ankietowanych wybrało inne ugrupowanie.

Sondaż przeprowadzony został przez Pracownię Analiz Społeczno-Politycznych w dniach 5-7 maja br. na losowo wybranej grupie 1100 pełnoletnich obywateli Polski”.

http://gazetabaltycka.pl/promowane/najnowszy-sondaz-pis-liderem-drugi-kukiz15-nowoczesna-poza-sejmem

Brak komentarzy

© Pracownia Analiz Społeczno-Politycznych. Wszystkie prawa zastrzeżone.