Politolog dr Witold Sokała komentuje sondaż Pracowni Analiz Społeczno-Politycznych

Dr Witold Sokała, politolog z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach w wypowiedzi dla portalu Wirtualna Polska komentuje wyniki sondażu dla Pracowni Analiz Społeczno-Politycznych.

sokala

fot. YouTube

„Duża część wyborców, którzy zagłosowali na Prawo i Sprawiedliwość nie czuje się oburzona działaniami PiS, które są obecnie główną treścią mediów. Wręcz przeciwnie, twardy elektorat może cieszyć się z tego, że partia ta demontuje III RP”.

Formacja Kukiz’15 ta jest jedyną grupą w polskim parlamencie, która w największym stopniu pozostaje poza ogniskiem sporu między, nazwijmy to umownie, ruchem III a IV RP. Dla osób, które z różnych względów nie są zwolennikami PiS, ale też nie wspominają z sentymentem umownej III RP, Kukiz może być naturalnym punktem odniesienia

Mam podejrzenie, że sondaże dające wysokie zwycięstwo partii Ryszarda Petru były trochę pompowane w celu wydźwignięcia tej partii. Jak się zapłaci, to nie sztuka zrobić sondaż, który wykaże to, co się chce. Nie zdziwiłby mnie scenariusz sztucznego pompowania Nowoczesnej”.

(Wirtualna Polska, 23.12.2015)

Brak komentarzy

© Pracownia Analiz Społeczno-Politycznych. Wszystkie prawa zastrzeżone.